Eva Kleinová

česká popová a muzikálová zpěvačka, hlasová pedagožka

Působí jako sólistka kapely BOOM!BAND Jiřího Dvořáka, se kterou ji momentálně nejvíce spojuje úspěšný koncertní projekt písní Hanky Zagorové.  Vidět ji můžete ale i v Hudebním divadle Karlín v muzikálech Sněhová královna, Kapka medu pro Verunku. Mnoho let působila jako sólistka v pořadu TV PRIMA „Máme rádi Česko“. Je autorkou pěveckého, edukačního projektu „NašeHudba.cz“ a organizátorkou Pražského pěveckého festivalu. Vede dětský pěvecký sbor Vratislavka, je také autorkou několika celoškolních muzikálů. Zabývá se moderními, hlasovými metodami POHYBOVÉHO ZPÍVÁNÍ, které pomocí dechových a pohybových cvičení pracují s přirozeným hlasem a autentičností zpěváka.

Spolu s Felixem Slováčkem natočila pro české děti edukační verzi České státní hymny, kterou 1.září věnovali českým školám.

Často koncertuje po boku stálic české hudební scény, např Heleny Vondráčkové, Báry Basikové, Karla Gotta, Jiřího Korna a mnoha dalších. Znát ji můžete třeba i z Hlasu Československa. Svou první desku si sama otextovala a natočila ve spolupráci s Jiřím Škorpíkem. Na její druhé, autorské desce se podíleli např. Vašo Patejdl či Zdeněk Barták. Eva píše anglické i české texty pro děti i kolegy z umělecké branže.